Tradice lázeňství v Třeboni se váže k roku 1883, kdy byl v blízkosti historického centra vybudován první lázeňský dům, dnešní Bertiny lázně. Obyvatelé Třeboně uplatnili zkušenosti svých předků, kteří léčivých vlastností slatiny využívali již mnoho staletí. Vlastnosti slatiny získávané z třeboňských blat v blízkém okolí se velmi účinně projevují při léčbě nemocí pohybového aparátu. Tento druh má především organický původ v rostlinách typu ostřice, orobinec a rákos, z anorganických složek obsahuje železo a síru.

Z lůna Třeboňské pánve se ročně vytěží kolem 2500 m3 peloidu, přičemž jen v nalezišti Stará borkovna jsou zásoby odhadovány na 800 let. Po vytěžení je slatina odvážena do skladovací haly, kde jsou uloženy zásoby na jeden měsíc. Před použitím se rozmělněná slatina míchá v obrovských mísicích nádobách na správnou hustotu a zahřívá na požadovanou teplotu 38-39 °C. Poté se čerpadly dopraví potrubím přímo do van pro slatinnou koupel, kde odborný personál upravuje teplotu dle lékařských pokynů na 37-40 °C. Směs pro slatinné zábaly se pak připravuje ve dvou speciálních bubnech. Po namíchání směsi se přepravními nádobami výtahem dopraví do místnosti aplikace. Všechna použitá slatina je silnými čerpadly odváděna do úložiště, které je vzdáleno tři kilometry od Lázní Aurora a vrací se tak znovu do lůna přírody k regeneraci.

Aby se tělo dostatečně prohřálo, trvá slatinná procedura 15 minut. Dále pak následuje sprcha a odpočinek v suchém ovinu. Hlavním účinkem slatinných koupelí je prohřívání organismu, hydratace kůže a zvýšení obranyschopnosti. U nemocných s pohybovými obtížemi způsobuje snížení svalového napětí, zmírňuje bolesti, zajišťuje lepší prokrvení tkání a rychlejší regeneraci.

 

Navštivte náš e-shop

Nabízíme nejen relaxační a léčebné pobyty.

Vstoupit do e-shopu

Jednotlivé procedury

Nakupte si z pohodlí Vašeho domova dárkové poukázky na jednotlivé procedury.

Dárkové poukazy v hodnotě

Dárkové poukazy v hodnotě 100 Kč, 500 Kč či 1000 Kč. Výběr služeb je jen na Vás.

Platba on-line

Za zboží můžete zaplatit kartou a nechat jej poslat třeba rovnou příjemci!

Aktuální informace

Důležité novinky nebo lázeňský časopis k ranní kávě

Slatinné lázně Třeboň

Otázky a odpovědi na ubytování v Lázních Třeboň

Mám u vás rezervaci na samoplátecký pobyt na polovinu dubna, jak mám postupovat?
Rezervaci Vám můžeme změnit na jiný termín, stačí nám e-mailem na rezervace@aurora.cz nebo rezervace@berta.cz, sdělit náhradní termín.

Mám u vás rezervaci na komplexní léčbu na 20. dubna 2020, jak mám dále postupovat?
Rezervaci Vám můžeme přesunout na jiný termín v rámci platnosti lázeňského návrhu. VZP dle posledních informací (ze dne 22. března 2020) bude návrhy prodlužovat o jeden měsíc, ČPZP také o jeden měsíc a ostatní pojišťovny návrhy prodlužují nebo aktualizují individuálně. Proto se obracejte na své zdravotní pojišťovny.

Kdy budete opět přijímat nové klienty na pobyty?
Pobyty pro pojištěnce i samoplátce byly ukončeny nařízením vlády a předpokládáme, že budou vládou opět povoleny. Termín nelze zatím odhadnout, nebude to však ze dne na den. Podobně jako u školských zařízení bude datum otevření povolen s předstihem, proto doporučujeme sledovat pokyny vlády.

Jaké jsou kontakty pro aktuální informace?
V Lázních Aurora je Vám rezervační kancelář k dispozici od pondělí do neděle, v době 8 – 20 hodin na telefonu 384 750 555, e-mail rezervace@aurora.cz. V Bertiných lázních od pondělí do pátku, v době 8 - 16 hodin na telefonu 384 754 555, e-mail rezervace@berta.cz. Při přetížení nemusíte volat několikrát, u zmeškaných hovorů budete zavoláni zpět během dne, až se linky uvolní.

Ilona Dudáčková,
vedoucí ubytovacího odboru
22. března 2020

 

Slatinné lázně Třeboň

COVID-19: opatření Lázní Třeboň

Vážení klienti/hosté,
v důsledku vyhlášení zákazu volného pohybu na území České republiky (aktuálně byl prodloužen do 11. dubna 2020) a na základě usnesení vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s šířením nákazy koronavirem Covid-19 byla přijata ve Slatinných lázních Třeboň s.r.o. až do odvolání následující opatření:

Dne 18. 3. 2020 vláda ČR rozhodla o rozšíření bezpečnostních opatření v souvislosti s šířením koronaviru a pro všechna lázeňská zařízení byl vydán zákaz přijímat nové klienty (platí od data 19. 3. 2020) v rámci komplexní a příspěvkové lázeňské péče. O následujícím postupu Vás budeme informovat.

Vláda ČR na mimořádné schůzi dále schválila zákaz vycházení bez zakrytí úst a nosu rouškou či jinou ochranou obličeje. Nařízení platí od 19. 3. 2020 0.00 hodin až do odvolání.

S účinností od 16. března 2020 od 0.00 hodin do 24. března 2020 do 6.00 hodin je vydán také zákaz volného pohybu osob (ke dni 30. 3. byl zákaz volného pohybu prodloužen do 11. 4. 2020) na celém území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest. Prosíme o dodržování toho zákazu.

Na zdravotní procházku
po lázeňském areálu či do lázeňského parku je možné vyjít po zapsání do vycházkové knihy, která je umístěna u hlavního vchodu (recepce) a také u jižního vchodu Lázní Aurora.

V areálu Lázní Aurora a Bertiných lázní platí zákaz návštěv, vztahuje se i na depandance/smluvní penziony.

Ruší se všechna kulturní a společenská představení, uzavřen je kinosál Lázní Aurora i kino Světozor na třeboňském náměstí.

Restaurace Harmonie, denní bar Zimní zahrada, Bowling Bar i pizza restaurant Top-Spin jsou uzavřeny.

Doprovodné služby kadeřnictví, manikúra, pedikúra, kosmetika jsou uzavřeny.

Pro veřejnost je uzavřeno Wellnesscentrum Aqua viva Lázní Aurora (týká se všech jeho provozů), vstup je povolen pouze ubytovaným klientům v rámci předepsaných léčebných procedur.

Všichni zaměstnanci, vracející se z pobytu v zahraničí, mají nařízenou ochrannou karanténu.

Denně probíhá v areálu lázní plošná desinfekce povrchů a podlah.

Prosíme Vás o dodržování výše uvedených opatření a o dodržování předepsaných hygienických zásad, uvedených v letácích rozmístěných v areálu lázní.

Děkujeme za pochopení.

Slatinné lázně Třeboň

Uzavření Wellnesscentra Aqua viva

Vážení klienti/hosté,
v souvislosti s preventivními opatřeními, týkajícími se zabránění šíření koronaviru Covid-19, je s platností od 10. 3. 2020 až do odvolání Wellnesscentrum Aqua viva UZAVŘENO PRO VEŘEJNOST.
Omezení se týká všech jeho provozů. Vstup bude povolen pouze ubytovaným klientům v rámci předepsaných léčebných procedur.

Děkujeme za pochopení.