Golfresort Monachus

Golfový areál Monachus vzdálený 34 km od Lázní Aurora zahrnuje mistrovské 18-jamkové hřiště Mnich a veřejné 9-jamkové hřiště Nová Bystřice. Hřiště se nachází v malebné krajině s rozsáhlými lesními komplexy, početnými rybníky, skalnatými remízky s velkými žulovými balvany. Právě pro přírodní charakter krajiny, ale i pro poněkud sychravější podnební ráz, je tato oblast nazývána Českou Kanadou.

Hřiště Mnich dnes patří k nejvyhledávanějším hřištím v České republice. Každoročně se zde pořádají nejen prestižní komerční akce, ale také republikové a mezinárodní profesionální turnaje. Hřiště je dokonale přizpůsobené místní krajině, která je pro tento sport jako stvořená. Právě příroda nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru.

Devítijamkové hřiště Nová Bystřice bylo prvním veřejným hřištěm v České republice. Není příliš náročné a patří mezi oblíbená hřiště pro začínající golfisty. Je zasazeno do mírně zvlněné krajiny a nabízí hráčům ideální podmínky nejen pro trénink.

Další informace o rezortu najdete na jeho webových stránkách.


Golf Club Haugschlag

Hned za českými hranicemi, pouhých 40 km od Lázní Aurora  leží jeden z nejhezčích rakouských golfových resortů Golf Club Haugschlag a Waldviertel. Okolí Haugschlagu právem náleží přezdívka – nejzdravější kout Rakouska. Uprostřed podmanivé přírody, která si vás získá, leží dvě mistrovská 18-jamková hřiště Haugschlag – Old course a Waldviertel – New course, která již několikrát hostila Austrian Open PGA European Tour, opakovaně byla zvolena „Golfovým hřištěm roku" a celý resort nese vyznamenání „Leading Golfcourses Austria". 
Herní dráhy jsou citlivě vsazené do okolní krajiny a jsou lemovány přírodními rybníky, romantickými lesíky a Waldviertelskými viklany. Ferveje jsou na Haugschlagu (Old course) poměrně úzké. Hřiště začíná v lese a pak vás přivede na louky. To platí i pro hřiště Waldviertel, které je zasazeno do lesů ještě výrazněji. 
Díky speciálnímu hraničnímu přejezdu pro golfisty, který je průjezdný golfovým autíčkem, se Vám otevírá možnost zahrát si na dalších 27 jamkách na českém území v Golfovém areálu Monachus.

Další informace o rezortu najdete na jeho webových stránkách.


Golf Club Český Krumlov

18-jamkové českokrumlovské golfové hřiště, které je od Lázní Aurora vzdálené 44 km, nabízí originální jihočeskou kombinaci rovnějších i více zvlněných greenů, kratších, ale i dlouhých čtyřparů a několik tříparových jamek. Hráči zde nemusí hrát první ranou 250 metrů - je to hřiště o rozhodující ráně do greenu a bylo postaveno tak, aby i hráči s vyšším hendikepem si zde zahráli par častěji než na dalších hřištích.

 • PO - ČT 560 Kč (pro golfové seniory 390 Kč - M>55, Ž>51)
 • PÁ - NE 800 Kč (pro golfové seniory 600 Kč - M>55, Ž>51)

Další informace o rezortu najdete na jeho webových stránkách.


Golfový klub Hluboká nad Vltavou

Golfový resort se nachází přímo ve městě Hluboká nad Vltavou. Rozprostírá se v nádherném přírodním prostředí anglického parku pod zámkem Hluboká na ploše 68 ha. Najdete zde klubovnu s restaurací a pro-shopem, tréninkový areál a dvě golfová hřiště - mistrovskou 18- a 9 jamkovou akademií.


Další golfové areály

Bowling

 • Lázně Aurora - Bowling Bar (tel. 384 750 331)
 • Bertiny lázně - Pizza Restaurant Top-Spin (tel. 384 754 400)

Cykloturistika

Třeboň a okolí nabízejí milovníkům cykloturistiky ideální podmínky. Velké množství značených cyklotras láká k poznávání okolní přírody nebo různých historicky zajímavých míst. (např. naučné stezky „Okolo Třeboně“ a „Rožmberk“ nebo trasy Chlumecké rybníky, Nadějská rybniční soustava atd.)


Fitness centrum

 • Lázně Aurora (tel. 384 750 666)

Plavecký bazén

 • Lázně Aurora: bazén s mírně slanou vodou (25 m) + vodní atrakce (tel. 384 750 666)

Squash

 • Lázně Aurora (tel. 384 750 666)
 • Bertiny lázně (tel. 384 754 111)

Tenis

 • Bertiny lázně – venkovní kurty, tenisová hala (tel. 384 754 111), on-line rezervace ZDE
 • Tenisový klub u sportovní haly
 • Sportcentrum Doubí

Turistika

Třeboň se nachází v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Celé území CHKO je protkáno sítí značených turistických cest, které nabízejí turistům mnoho zajímavých cílů. Část značených tras mohou využít i milovníci cykloturistiky. 
(např. naučné stezky „Cesta kolem Světa“, „Červené Blato“, „Tereziino údolí“ nebo Stezka zdraví „Hrádeček“)


In-line bruslení

Nádherná přírodní 7 km trasa vede z okraje Třeboně směrem na Stříbřec. Dlouhá asfaltová a relativně i široká cesta lesem se klikatí mezi rybníky a vede po absolutní rovině. Dá se po ní dojet až na silničku, která vás zaveze ke Stříbřeckému mostu a k občerstvení u penzionu U Emy Destinnové. Zaparkovat lze přímo na odbočce, kousek za městem (asi 500 metrů za penzionem Petra Voka na zastávce a točně autobusů MHD, výpadovka na Chlum u Třeboně).

Navštivte náš e-shop

Nabízíme nejen relaxační a léčebné pobyty.

Vstoupit do e-shopu

Jednotlivé procedury

Nakupte si z pohodlí Vašeho domova dárkové poukázky na jednotlivé procedury.

Dárkové poukazy v hodnotě

Dárkové poukazy v hodnotě 100 Kč, 500 Kč či 1000 Kč. Výběr služeb je jen na Vás.

Platba on-line

Za zboží můžete zaplatit kartou a nechat jej poslat třeba rovnou příjemci!

Aktuální informace

Důležité novinky nebo lázeňský časopis k ranní kávě

Slatinné lázně Třeboň

AKTUÁLNĚ Z TŘEBOŇSKÝCH LÁZNÍ

Žhavá novinka ze čtvrtku 6. května

Další z vládních rozvolnění přináší lázním od pondělí 10. května možnost přijmout na léčebně rehabilitační pobyt i klienta, který absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem. 

Více informací
Slatinné lázně Třeboň

STOP STAV - Slevové vouchery ve výši 4000 Kč

Vážení klienti,
od úterý 13. 4. 2021 je zastaveno přijímání slevových voucherů ve výši 4000 Kč pro nové rezervace na lázeňský pobyt v třeboňských lázních. Všechny stávající potvrzené vouchery s přesunutým pobytem realizovaným do 31. 5. 2021 zůstávají beze změny. Děkujeme za pochopení. 
Slatinné lázně Třeboň

Antigenní testování pro veřejnost i firmy

Nabídka antigenního testování pro veřejnost a firmy.

Více informací